31 Ocak 2012 Salı

Minecraft'ta skin değiştirme

  Bu gün sizlere Minecraft'ta skin değiştirmeyi anlatıcağım.

Single Player(Tek oyunculu):
   Arkadaşlar burada yapmamız gereken şey ilk olarak bir skin indirip adını "char" yapmanız.Sonra
    Başlat > Çalıştır > %appdata% yazıp enterleyin.
Minecraft yazan dosyanın içine girin.Sonra bin dosyasına girin ve minecraft.jar adlı dosyayı birlikte aç seçeneğine basıp winrarla açın.Mob adlı dosyaya girin buradan sonra "char" adında indirdiğiniz skini buraya
direk atıyoruz.Önümüze gelen uyarıya evet diyoruz.Ve oldu artık bir skine sahipsiniz.
Multi Player(Çok oyunculu):
   Eğer dersenizki "Ben kendime skin isterim o kare kafalı tipsiz herif olmam diye."ya oyunu alırsınız (ki bir çok kişi bunu yapmaz) yada bir almış olan kişinin adıyla girersiniz.Şimdi "O nasıl olacak?"diyebilirsiniz.Anlatayım.İlk olarak bu siteye gidiyoruz.Bu sitede sanırsam bütün minecraft oynayan kişilerin skinleri ve adları var.http://www.mcskinsearch.com/browse.Buradan bir  skin seçiyoruz ve üzerine tıklıyoruz.yeni bir sayfa gelicek bu sayfada yukarıda koskocaman bir yazı var.Bu yazını 's den önceki yeri kullanıcı adıdır.Bu kullanıcı adını kopyalıyoruz ve oyunumuza giriyoruz.iste bu kadar basit.Fakat tek kötü yanı isminizin olmaması yani kullanıcı adını kullanmamız.Bence aklınızda kalabilecek isimleri tercih ediniz.

19 yorum:

 1. Başlat > Çalıştır > %appdata% yi hangi dosyaya yapacağız?????

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. .minecraft yazan dosyanın içine girin.Sonra bin dosyasına girin ve minecraft.jar adlı dosyayı birlikte aç seçeneğine basıp winrarla açın.Mob adlı dosyaya girin buradan sonra "char" adında indirdiğiniz skini buraya direk atıyoruz.Önümüze gelen uyarıya evet diyoruz.Ve oldu artık bir skine sahipsiniz.

   Sil
  2. kardes bende calıstır yok benimki vista naapcam :D

   Sil
  3. bilgisayara girip, sağ üst köşedeki ara butonuna tıklıcan ordan arıcan :)

   Sil
 2. 0o sayfa açılmıyor ya

  YanıtlaSil
 3. çok oyunculu için sikin sayfasinda nerde isimler?

  YanıtlaSil
 4. Yaptım şimdi bakıyom öffffffffffffffffffffff olmadı :(

  YanıtlaSil
 5. arkadaşlar bir türlü yapamadım...Siliyorum yeniden yapıyorum olmuyor.
  Hatta sorun sadece bende değil başka bir bilgisayarda da indirdim ve denedim 'char' adlı resim değisiyor ama olmuyor.
  Yalnız ben orijinal sitesinden indirmedim bundan dolayı olabilir mi?
  (Hesap adı girerken 'Teamextreme' yazısı geliyor bundan olabilir mi ?)

  YanıtlaSil
 6. beyler sizde bin olmaması çok normal çünkü 1.6.2denmi ne sonra bin dosyası kalktı onun yerine adamın dediği .minecrafta kadar girip yapın orda versions olacak ordan kullandığınız sürümün dosyasına girin ordaki java işaretli dosyayı winrarla birlikte açın ordan assetse girin sonrada assetsteki minecraft dosyasına girin onun içinde textures olacak onada girin entity olucaktır girin o dosyaya adamın dediği mob dosyası zaten o dosyadır bukadar basit yararım olduysa ne mutlu bana

  YanıtlaSil
 7. yeni mc launcherde sizin dediğiniz olmuyo

  YanıtlaSil
 8. beyler sakin olun... hepsini unutun... işte size gerçeği: %appdata% / .minecraft / versions / (kullandığınız versiyon)örn: 1.8.9 / assest / minecraft / textures / entity / steve.png 'yi siliyoruz onun yerine indirdiğimiz skinin adını steve yapıp oraya atıyoruz :)

  YanıtlaSil